Terezky příběh

Ahoj všem jmenuji se Terezka, pocházím z Nové Role. Po rozvodu rodičů jsme se s maminkou odstěhovala do Plzně. Letos v březnu jsem byla hospitalizována na dětské psychiatrii kvůli sebepoškozování. Paní psycholožce se něco nezdálo a navrhla magnetickou rezonanci. Asi hodinu po vyšetření volali mamince ať se dostaví do nemocnice, že magnetická rezonance prokázala zánětlivé ložiska. Jelikož lékaři měli podezření na roztroušenou sklerózu musela jsem podstoupit lumbální punkci. Mamka mi tak nějak vysvětlila co se bude dít.

Přišel den vyšetření a já měla neskutečný strach nakonec jsem samotné vyšetření zvládla dobře jen jsem musela určitý čas ležet. Bohužel výsledky nepřinesly dobré zprávy a musela být zahájena léčba vysokými dávkami kortikoidů, během krátké chvíle jsem přibrala 18 kg.
Maminka s lékaři mi vysvětlovali co mám za nemoc, z nemocnice mě propustili domů, stále jsem užívala vysoké dávky kortikoidů. Jenže asi po 14 dnech jsem dostala neskutečný strach, že skončím na vozíku a chtěla jsem svůj život ukončit.


Byla jsem opět hospitalizována na dětské psychiatrii, můj stav se velice zhoršil – začaly mě brnět nohy. Vysvětlili mi že to k té nemoci patří. Po měsíci mne propustili domů. Poté přišla první návštěva RS centra, opět mi bylo vysvětleno co mám za nemoc a že pro mne bude vhodná biologická léčba, ale musím počkat až bude schválena pojišťovnou.Měla jsem hrozný strach co bude dál. Přišel den kdy jsem s maminkou odjela na zaučení jak si budu injekce aplikovat. A já to dokázala! Píchám si injekce sama, někdy mám po vpichu zimnici, ale snažíme se nepropadat panice.
Nevím co mně čeká, někdy mám strach co bude, ale mamka mě drží nad vodou a věřím, že vše časem zvládnu.
Děkuji Vám za přečtení mého příběhu a těším se, že třeba díky vám bude moje maminka jet do lázní se mnou.
Terezka

Přejít nahoru