Žena regionu

Ženou regionu 2017 za Karlovarský kraj se stala Michaela Valentová.

Proč právě Míša? Míša pochází z Ostrova u Karlových Varů. Jako každý z nás prožívala ve svém životě štěstí i smutek, všední i výjimečné dny a život plynul.
Pak se Míše přitížilo a po vyšetření ji byla diagnostikována RS (roztroušená skleróza). Život se jí otočil o 360% a přišly okamžiky, kdy si člověk pokládá těžké životní otázky.

Ale Míša se rozhodla, že se této nemoci postaví čelem a bude bojovat za každou cenu, za každý okamžik. Uvědomila si, že takto nemocných lidí je mnoho, a zde se zrodila právě ta myšlenka tyto lidi podporovat ať už finanční pomocí či osvětou nejen pro ně a jejich rodiny, ale i pro širokou veřejnost.

A tak vznikl projekt „Běh s čelovkou“, který je zaměřen právě na pacienty s RS.

Na základě úspěchu této akce se Míša rozhodla, že chce pomáhat víc a pokud možno každému, kdo to potřebuje. A tak založila spolek Pomáhej SRDCEM, z. s.
Vzniknul další projekt „Jízda naděje“, který je zaměřen na ty nejmenší pacienty, kteří se potýkají s jakoukoliv nemocí.

Letos má Žena regionu za sebou již 2. ročník Jízdy naděje pro Lucinku, malou holčičku, která trpí leukémií a nyní je již v udržovací léčbě.
Této akce se zúčastnilo celkem 177 cyklistů, což je ohromné množství a vybrala se částka 29 497 Kč, která byla v ten den předána právě Lucince. Nechyběl bohatý program pro dospělé i ty nejmenší.

Dále se 31. června uskutečnilo úžasné „Rockové odpoledne pro Patrika“ v Hroznětíně. Tato výjimečná akce proběhla na podporu Patrika, který sváděl svůj největší boj, boj o své zdraví.
Tuto akci podpořilo nejméně 300 posluchačů dobré rockové muziky, kteří si přišli užít živé vystoupení regionálních hudebních skupin. Patrikovi byla předána částka v hodnotě 152 939 Kč, kterou se podařilo vybrat během této akce.

Všichni účastníci těchto akcí přišli podpořit dobrovolným příspěvkem do zapečetěných kasiček ty, kteří to opravdu potřebují.

A jak říká Žena regionu: „ I malá pomoc může potěšit tu největší část jejich srdce“.
A co jsme pod taktovkou Michaely Valentové letos ještě zažili a čeho jsme byli nedílnou součástí?

Poprvé v historii se 4. září uskutečnil AVON pochod v Ostrově u Karlových Varů na podporu pacientek, které onemocněly rakovinou prsu. Čekal nás skvělý zážitek, bohatý doprovodný program a mnoho dalšího.

A již tradičně v předvánoční čas jsme 2. prosince společně vyběhli do ulic Ostrova. Konal se totiž 4. ročník „Běh s čelovkou“.

A tím to nekončí! Již nyní Míša nabírá nové síly do roku 2018!

Příští rok se máme opravdu na co těšit!