3. ročník 2016, Ostrov

Již potřetí se před Vánoci Ostrov rozsvítil účastníky „Běhu s čelovkou”.
Dne 21. 12. 2016 se v Ostrově u Karlových Varů uskutečnil již 3. ročník dobročinné akce „Běh s čelovkou“. Letošní ročník byl věnován Michalce Pulkertové, Terezce Svobodové a Romaně Pavelkové, pacientkám s roztroušenou sklerózou. Statečné bojovnice přišlo podpořit 626 účastníků všech věkových kategorií. Vybraná částka z dobrovolného startovného činila celkem 55.117,- Kč.
Celková částka, která byla obdarovaným předána, byla ovšem daleko vyšší: činila rovných 100.000,-. Pomohla k ní dražba mobilního telefonu I Phone 6, sportovního trička olympijského medailisty Jiřího Prskavce, dresu hokejového obránce HC Energie Karlovy Vary Martina Rohana a hokejky útočníka litvínovské Vervy Viktora Hübla. Přes 13 000,- Kč nakonec věnoval pan Gustav Žaludko, který tak konečnou částku zaokrouhlil na šesticiferné číslo.

V rámci „Běhu s čelovkou” bylo možné pod vedením Mgr. Kláry Novotné vyzkoušet neurostimulátor WalkAide. Tento přístroj byl vyvinut americkou společností Inovative Neurotronics pro pacienty s roztroušenou sklerózou, s dětskou mozkovou obrnou, s problémy po prodělané cévní mozkové příhodě či po úrazech mozku a míchy. Cílem je vrátit pacientům jejich mobilitu a schopnost „normálně” chodit. Podle nejnovějších studií WalkAide také pomáhá obnovit funkční dráhy v mozku a urychluje rehabilitaci.
Již podruhé „Běh s čelovkou” osobně podpořila primářka MS Centra Teplice MUDr. Marta Vachová.
Mnohokrát Vám děkujeme za účast a podporu.

Přejít nahoru