5. ročník Běh s čelovkou, Ostrov

Třetí adventní sobotu 15. 12. 2018 se v Ostrově u Karlových Varů uskutečnil již 5. ročník dobročinné akce Běh s čelovkou, kterou přišlo podpořit 474 účastníků všech věkových kategorií, sportovců i nesportovců. Letošní ročník byl věnován Petrovi Brůčkovi a Ladě Fakenberk, pacientům s roztroušenou sklerózou.

Z dobrovolného startovného se předala celková částka 52 500 Kč. Za organizací Běhu s čelovkou stojí spolek Pomáhej SRDCEM, z.s. Za sebou má uspořádání nejen několika ročníků Běhu s čelovkou, ale také letní verze, tzv. Jízda naděje a AVON pochod. Ve svém konání hodlá pokračovat, protože nemocných, kteří potřebují naši pomoc v České republice rok od roků přibývá. Společně se proběhnout nebo projet na kole je to nejmenší, co pro ně můžeme udělat.

V rámci běhu s čelovkou bylo možné vyzkoušet neurostimulátor WalkkAide. Tento přístroj byl vyvinut americkou společností Innovative neurotronics pro pacienty s roztroušenou sklerózou a dětskou mozkovou obrnou, s problémy po prodělané mozkové cévní příhodě, či po úrazu mozku a míchy.

Svou účastí také podpořila Běh s čelovkou primářka MS centra Teplice MUDr. Marta Vachová.
Touto cestou bych ráda poděkovala sponzorům, partnerům, realizačnímu týmu a všem, kdo přišli podpořit letošní ročník.

Za pomoc a podporu děkuje

Michaela Valentová

Přejít nahoru