8. ročník Běh s čelovkou, Ostrov

Čtvrtou adventní sobotu, 17 12. 2022, se v Ostrově u Karlových Varů uskutečnil již 8. ročník dobročinné akce Běh s čelovkou, kterou přišlo podpořit 501 účastníků všech věkových kategorií, sportovců i nesportovců. Letošní ročník byl opět věnován pacientce s roztroušenou sklerózou, tentokrát Romaně Pavelkové z Ostrova.

 Romaně byla předána celková částka 87 800,- Kč, která se podařila získat z dobrovolného startovného, dobročinného stánku, tomboly, dražby obrazu, vstupného na afterparty a vytočeného piva.

Z celkové částky se Romaně přizpůsobí bydlení a bude jí proplacen odlehčovací pobyt pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

 V rámci doprovodného programu mohli účastníci navštívit showroom běžeckého vybavení Decathlon, či těšit se z handmade výrobků v dobročinném stánku, které nám věnovali odsouzení Věznice Ostrov, Horní Slavkov, Stráž pod Ralskem a Teplice.

Svou účastí také podpořila Běh s čelovkou primářka MS centra Teplice MUDr. Marta Vachová.

 Za organizací Běhu s čelovkou stojí spolek Pomáhej SRDCEM, z.s., jenž má za sebou uspořádání nejen několika ročníků Běhu s čelovkou, ale také letní verze, tzv. Jízdy naděje a AVON pochodu. Ve svém konání hodlá pokračovat, protože nemocných, kteří potřebují naši pomoc v České republice rok od roků přibývá. Společně se proběhnout nebo projet na kole je to nejmenší, co pro ně můžeme udělat. 

Děkujeme všem partnerům, dobrovolníkům, realizačnímu týmu a těm, kdo přišli podpořit letošní ročník.

Za pomoc a podporu upřímně děkuje,

Michaela Valentová

Přejít nahoru