9. ročník Běh s čelovkou, Ostrov

Druhou adventní sobotu, 9. 12. 2023 se v Ostrově u Karlových Varů uskutečnil již 9. ročník dobročinné akce Běh s čelovkou, kterou přišlo podpořit 521 účastníků všech věkových kategorií, sportovců i nesportovců. Letošní ročník byl věnován paní Růžence z Ostrova, pacientce s roztroušenou sklerózou a projektu Sanitka přání, jenž plní poslední přání klientům na sklonku
života.

Z dobrovolného startovného se předala celková částka 150 032,- Kč. Za organizací Běhu s čelovkou stojí spolek Pomáhej SRDCEM, z.s., za sebou má uspořádání nejen několika ročníků Běhu s čelovkou, ale také letní verze, tzv. Jízda naděje a AVON pochod. Ve svém konání hodlá pokračovat, protože nemocných, kteří potřebují naši pomoc v České republice rok od roků přibývá. Společně se proběhnout nebo projet na kole je to nejmenší, co pro ně můžeme udělat. V rámci běhu s čelovkou jste měli možnost prohlédnout si Sanitku přání, nakoupit si krásné Handmade výrobky, vynikající cukroví a skvělé dezerty v dobročinném stánku, poslechnout si vánoční koledy v podání Výměny 73, bubenickou show a zhlédnout ohnivou show Aliatrix. Na zahřátí bylo možné ochutnat svařák a čaj od společnosti La Fresca, která tím tuto akci podpořila, a to zcela zdarma. Svou účastí také podpořila Běh s čelovkou primářka MS centra Teplice MUDr. Marta Vachová.

Ve večerních hodinách se uskutečnil Večírek s čelovkou v Domě kultury Ostrov. Večerem nás provázela moderátorka Ilona Höhnlová, zahrála kapela Výměna 73, zatančila karlovarská skupina One Crew a zazářila light show Aliatrix. Následovala dražba dresu HC energie, podepsaný všemi hráči týmu A, který se vydražil za krásnou částku 5 555,- Kč. Dále proběhla dražba obrazu, který věnovala začínající malířka Dáša Schweighoferová, jenž se vydražil za úžasných 13 000,- Kč. O půlnoci byly vyhlášené hlavní ceny tomboly, a to vánoční jídelní servis, který věnovala společnost Thun 1794, a.s., dárkové tašky od společnosti Mercedes-Benz S. & W. Automobily s.r.o. Karlovy Vary, Ústí nad Labem a mobilní telefon IPhone 13. Poté se o taneční zábavu postaral DJ Vendl ve stylu 80´a 90´ let.

Touto cestou bych ráda poděkovala sponzorům, partnerům, realizačnímu týmu a všem, kdo přišli
podpořit letošní ročník.
Za pomoc a podporu děkuje,

Michaela Valentová

Přejít nahoru